سئو سایت و بهینه سازی سایت

سئو سایت یک فرایند علمی پیچیده و تخصصی است که بر پایه‌ی عملگرهای موتورهای جستجو پیاده‌سازی می‌شود و شامل فاکتورهای بسیار زیادی که بخشی از آن‌ها برای همگان آشکارشده هم چون سئو داخلی، سئو خارجی و بک لینک، ولی قسمت اعظم آن که فرق بین وب سایت‌ها موفق و بزرگ با سایت‌های کوچک را رقم می‌زند در این دسته قرار دارد.
 
یافتن این موارد رابطه‌ی مستقیمی با تجارب حرفه‌ای در بهینه‌سازی سایت دارد. کسانی به این موارد واقف هستند که بر اساس یک سلسه تجارب عملی بر روی وب‌سایت‌های تست شده، کسب کرده‌اند. استودیو ملیجه با آگاهی از الگوریتم‌های بروز موتورهای جستجو و به‌کارگیری تجارب موفق چندین ساله‌ی خود وب‌سایت مشتریان را با بالاترین بازدهی سئو می‌کند.
 


 
کاری کنید که بیشترین درصد جستجوی کاربران نهایتاً به شما ختم شود!
 
آمارهای دقیق نشان می‌دهند که بزرگ‌ترین کانال ورودی بازدیدکنندگان و خریداران به وب‌سایت شما، جستجو است. پس جای شکی نیست که داشتن یک رتبۀ مناسب در موتورهای جستجو بسیار اهمیت دارد.
 
در جستجو، این مخاطب است که به دنبال محصولات و خدمات شما می‌گردد ولی در تبلیغات و برندینگ این شما هستید که به دنبال مشتری هستید؛ بنابراین، مخاطبان وقت بیشتری را در وب‌سایت شما خواهد گذراند و احتمال بیشتری خواهد بود که تبدیل به یک مشتری وفادار و ارزشمند برای شما شوند. پس اگر به دنبال مشتریان واقعی و هدفمند برای سایت خود هستید، به هیچ وجه نباید اهمیت موتورهای جستجو را نادیده بگیرید.
 
 

سئو سایت چیست؟

 
سئو سایت یعنی پیاده‌سازی یک سلسه فرایندهای تخصصی، با در نظر گرفتن استراتژی مناسب بر روی وب‌سایت شامل سئو داخلی و خارجی برای گرفتن بهترین نتیجه در نمایش موتورهای جستجو است.
 
با فاکتور گرفتن از عوامل پنهان سئو سایت همان‌طور که در بالا اشاره شد، روند بهینه‌سازی سایت شامل طراحی و کدنویسی اصولی و بدون خطا قالب و یا سیستم مدیریت محتوای سایت و داشتن برنامه‌ای منظم برای تولید محتواهای نمونه و همچنین انتشار آن ها در وب‌سایت‌های دیگر جهت گرفتن هرچه بیشتر بک لینک است.
 
پیاده‌سازی تمامی موارد ذکرشده بالا باهم و داشتن صبر، باعث ایجاد تمایزهای قابل‌توجه بین وب‌سایت ها می‌شود و اجرای ناقص هر بخش نتیجه خروجی را به‌شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد و زحمات بخش‌های قوی را از بین خواهد برد.
 

روند سئو سایت به چه صورت می‌باشد؟

 
برای انجام یک پروژه حرفه‌ای سئو ابتدا باید وب‌سایت مذکور توسط ابزارهای آنلاین تخصصی و همچنین به‌صورت دستی آنالیز شود تا نقاط ضعف و قوت آن نمایان شود سپس متخصص سئو باید با در نظر گرفتن مشکلات موجود و شرایط مدیریت سایت اقدام به پیاده‌سازی راهکارهای متقابل نماید.
 
ابتدا باید مشکلات قالب و کدهای سایت حل‌شده و ارورهای موجود به‌طور کامل رفع گردند. سپس با آنالیز تک‌تک صفحات سایت اقدام به سئو آن‌ها با توجه به الگوریتم‌های گوگل صورت گرفته و درنهایت با مشورت با صاحب سایت او را در انتشار محتوای های بهینه‌سازی شده بر اساس استراتژی حمله یاری شود. استودیو ملیجه با داشتن تیم متخصص سئو شامل کدنویسان، بخش تولید محتوا و سئو داخلی، مشتریان را در گرفتن بهترین نتایج و متعاقباً فروش بیشتر یاری خواهد کرد.
 

چرخه بی‌پایان آموزش سئو

 
یکی از بخش‌های اصلی سئو سایت، آپدیت بودن دانش سئو مدیر و مسئول سایت است. به دلیل آپدیت‌های مکرر گوگل در الگوریتم خود یکی از وظایف مدیران بروز کردن دانش خود در راستای آشنایی با الگوریتم‌های جدید و همسوسازی فعالیت‌های سئو بر اساس آن هاست.
 

مزایای سئو نسبت به تبلیغات

 
بیش از 75% بازدیدهای اینترنتی از طریق موتورهای جستجو انجام می‌شود، همین موضوع کافی است تا توجه مدیران سایت‌ها در دنیا را برای کسب موفقیت در گرفتن بازدیدکنندگان بیشتر به خود جلب کند؛ اما مهم‌ترین مزیت سئو هدایت بازدیدکنندگان هدفمند به سایت است.
 
 با استفاده از تکنیکهای اصولی سئو شما می‌توانید افرادی را که به دنبال خرید محصولات وب‌سایت شما هستند را به سمت سایت خود هدایت کنید و درصد قابل‌توجهی از این افراد را به مشتریان خود تبدیل کنید. هیچ روش بازاریابی اینترنتی و حتی تبلیغات گسترده پولی نیز تا این اندازه بازگشت سرمایه‌گذاری ندارد؛ و مهم‌تر اینکه شما حتی می‌توانید بدون صرف هزینه در یک بازه زمانی مناسب بهترین نتایج ماندگار از گوگل را کسب کنید.
 

خدمات سئو سایت ارائه‌شده توسط استودیو ملیجه شامل چه مواردی می‌شود؟!

 
روند کاری در استودیو ملیجه بدین شکل می‌باشد که بعد از عقد قرارداد، سریعاً وب‌سایت مشتریان توسط گروه آنالیز و بررسی، مورد ارزیابی دقیق قرارگرفته و تمامی خروجی‌ها برای انجام هرچه دقیق‌تر کارها ثبت می‌شوند و سپس نتیجه به بخش کدنویسی ارائه‌شده و در صورت وجود ارورهای جدی بر روی قالب و یا سی ام اس سایت آن ها رفع شده و در فاز بعدی کار سئو وارد بخش عملیاتی خود می‌شود.
 
در بخش سئو مجموعه‌ای از متخصصان با در نظر گرفتن خروجی آنالیز سایت در مراحل قبل اقدام به طرح‌ریزی جهت رفع نواقص تکنیکی سئو سایت می‌کنند.
 

برخی از خدمات تخصصی ارائه‌شده توسط استودیو ملیجه به شرح زیر می‌باشد:

 
 1. تحلیل ساختار سایت و بررسی مشکلات کدنویسی موجود در قالب سایت و رفع هر چه سریع‌تر آن ها
 2. بررسی و آنالیز جایگاه رقبا در موتور جستجو گوگل
 3. تحقیق و بررسی دقیق جهت یافتن پربازدیدترین کلمات کلیدی مرتبط با وب‌سایت مشتریان
 4. ارائه راهکارهای اساسی جهت تولید و انتشار محتوا در سایت
 5. ارائه مشاوره‌های تخصصی حضوری جهت تدوین بازاریابی و برندینگ
 6. پیاده‌سازی تکنیک‌های پنهان سئو جهت ارتقای هرچه سریعتر وب سایت در گوگل
 7. بهبود رتبه سایت و قرارگیری در جایگاه اول گوگل به ازای کلمات کلیدی
 8. بررسی لینک‌های شکسته وب‌سایت و رفع آن ها جهت جلوگیری از پنالتی شدن در گوگل
 9. بهینه‌سازی sitemap جهت ایندکس شدن هرچه زودتر مطالب سایت در گوگل و گرفتن رنک بالاتر
 10. بهینه‌سازی بک لینک‌های سایت جهت کسب اتوریتی بالاتر و پیشی گرفتن از رقبا
 11. آنالیز و بررسی محتوای سایت و پیدا کردن مطالب به‌اصطلاح Thin Content و گسترش آن های جهت کسب جایگاه بهتر
 12. آموزش بهینه‌سازی فعالیت در شبکه اجتماعی جهت اخذ سیگنال‌های تأثیرگذار
بعد از انجام تمامی موارد ذکرشده بعلاوه موارد پنهان سئو، در مرحله مانیتورینگ، وضعیت سایت به‌صورت مداوم توسط متخصصین شرکت بررسی‌شده و در صورت نیاز به راهکارهای اضافی جهت پیاده‌سازی و رشد سریعتر سایت نسبت به رقبا انجام آن ها وارد فاز اجرا در موازات مرحله مانیتورینگ می‌شود.
 
مهم‌ترین عامل موفقیت و پیشی گرفتن یک سایت از رقبای جدی خود، سئو آن است، زیرا موتور جستجو مشتریان هدف، محصولات و خدمات شما را به‌صورت کاملاً هدفمند به سمت سایت شما سرازیر می‌کند و در نتیجه باعث افزایش فروش‌های چشمگیر وب‌سایت شما خواهد شد.
 
برای سفارش پروژه سئو و آنالیز سایت خود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در ارائه مؤثرترین راهکارها یاری کرده و تا زمان به ثمر رساندن آن همراه شما باشند.
 
استودیو ملیجه با داشتن تجربه چندین ساله در بحث سئو، گزینه‌ای مناسب جهت ارائه خدمات حرفه‌ای بهینه‌سازی سایت به مشتریان خود می‌باشد.
 
جهت اعلام پروژه و کسب اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما و یا بخش پشتیبانی سایت درخواست خود را با ما مطرح کنید